LOJİSTİK FİLOMUZ

Modern gelişmiş günümüz ihtiyaçları doğrultusunda güçlü modern lpg dağıtım filomuz ile çevreci,temiz akaryakıt ile hizmet vermekteyiz.Şirketimizin , Bolu ve Niğde’de olmak üzere 2 ayrı “ Tüp Dolum ve Depolama Tesisleri” bulunmaktadır. Ayrıca kendi bünyesinde oluşturduğu tanker filosu ile bayilerine kesintisiz hizmet sağlamaktadır. Türkiye genelinde 100 adetten fazla bayilik ağımız ile yüksek kalitedeki temiz ve çevreci yakıt olan LPG ‘ yi emniyetli ve güvenilir şekilde nihai kullanıcılara ulaştırmaktayız

Bpet ve Eragas satış gücü toplantısı Mersin’de yapıldı

Mersin’de gerçekleştirilen BPET-ERAGAS Satış Gücü Toplantısı’na Bpet Onursal Başkanı M. Sıddık Balkan, Yönetim Kurulu Başkanı M. Selahattin Balkan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Ali Balkan, Eragaz Yönetim Kurulu Başkanı M. Halil Balkan, Bpet Genel Müdürü Ertan Çakır, Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Okan Ekinci ile diğer İcra Kurulu üyeleri, Batı ve Doğu Satış M üdürleri Itri Adadağ, Gencay Özer ile Bölge Müdürleri katıldı.
Temel olarak geçen yılı değerlendirip 2018-2021 büyüme yol haritasını görüşmek amaçlı düzenlenen toplantıda iş ve mesleki eğitimler ile motivasyon amaçlı eğlence ve kutlama bölümleri de yer aldı.

BPET’İN PERFORMANS VE YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ

İstasyonların satış performansları ve müşterilerin beklentileri olan operasyonel hizmet unsurlarının (Temiz ve düzenli istasyon, güler yüzlü çalışanlar, yıkama üniteleri, market gibi) ağırlıklı olarak ele alındığı toplantının birinci gününde Bpet’in 2018 yılında akaryakıt ve Oto LPG’de Türkiye Akaryakıt pazar büyümesinin üzerinde büyümesini teminen, daha çok Marmara, Ege ve Ankara bölgelerinde bayi ve şirket malı istasyonlar açılmasının ve bu açılacak 40-50 istasyonun yepyeni bir kimlik ve hizmet anlayışı ile işletilmesinin detayları paylaşıldı.

‘EĞİTİM OLMAZSA OLMAZ’

Programın ikinci günü ise “Eğitim olmazsa olmaz” prensibinden hareketle, perakendecilik, yatırım süreçleri, hukuk, SEÇ-G, EPDK ve Rekabet konularında eğitimler verildi. Toplantıda “Son kullanıcıların talep ve isteklerinin yerine getirilerek günümüzün teknolojilerinden faydalanarak uygun koşullarda akaryakıt ihtiyaçlarını sağlayacak Taşıt Tanıma gibi hizmetler de 2018 de hizmete alınacaktır” ifadesine yer verildi.

YÖNETİM KURULUNDAN KADRO DESTEĞİ

Toplantıda konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Balkan ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Balkan ile Genel Müdür Ertan Çakır, Bpet’in kuvvetli bir kadro ile yeni yıla başladığını ve hedeflerine ulaşacaklarına inançlarının tam olduğunu ifade etti. Ayrıca, Satış – Pazarlama kadrosuna her açıdan her türlü desteği vereceklerini de belirttiler.

PETROTURK HABER SEVDA ARSAL ERAGAZ

2016 yılı sonu itibarıyla 135 noktada Eragaz markasıyla LPG alanındaki yatırımlarını sürdüren Bpet’in bu alandaki stratejileri ve hedeflerini Bpet LPG’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sevda Arsal ile konuştuk.
Eragaz markasıyla 135 noktada LPG satışı gerçekleştiren Bpet, 2017 yılında yapacağı yatırımlarla 50 yeni lokasyonda müşterilerini Eragaz markasıyla tanıştırmayı hedefliyor. Bu kapsamda konuştuğumuz Bpet LPG’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sevda Arsal önceliklerinin marka algılarını güçlendirmek olduğunu belirtti.

Öncelikle kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?
İş hayatıma Mobil Oil Türk A.Ş’de başladım. Sırasıyla Finans, Hava ve Deniz Satışları Departmanında Müşteri Hizmetleri Müdürü olarak görev yaptım. Daha sonra Mobil ve BP’nin birleşmesi ile BP’de Ticari Yakıtlar Departmanı’nda Planlama Müdürü olarak görev aldım. 1997 yılında BP’nin LPG pazarına girmek istememesi ve ayrı bir şirket kurmasıyla birlikte ben de LPG sektörüne girdim. O günden bu yana LPG sektöründe iş hayatıma devam ediyorum.

“UYGULAYACAĞIMIZ STRATEJİLERLE SATIŞLARIMIZ ARTACAK”
Bpet olarak LPG satışlarınızı Eragaz markası altında yürütüyorsunuz. LPG satış verileriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Kuruluşumuzdan sonraki yıl olan 2011 sonunda 91 istasyonla 17 bin 500 ton satışına ulaştık. Her geçen yıl büyüyen bayi ağımızla 2016 yılı sonu itibarı ile 135 adet istasyonda 30 bin tonluk satış gerçekleştirdik. Genel satışlarımızı ve istasyon başına düşen tonajı önümüzdeki yıllarda uygulayacağımız stratejiler ile daha da arttıracağız.

“SÖZLEŞME YENİLEMELERİNDE ERAGAZ’A DÖNÜŞECEK”
LPG yatırımları konusunda 2017’de nasıl bir strateji izleyeceksiniz?
Öncelikle stratejik olarak bulunmak istediğimiz bölgeleri belirleyerek başladık. Şehir merkezlerinde ve olmadığımız illerde istasyonlar açıp, daha çok tüketiciye ulaşmayı ve marka bilinirliğimizi arttırmayı hedefliyoruz. 2017 yılında 135 olan mevcut bayi sayımıza 50’ye yakın istasyon daha ilave edeceğiz. Ayrıca, mevcut Bpet şebekesinde Eragaz markası olmayan diğer tüm LPG markalarını, yapacağımız sözleşme yenilemelerinde Eragaz markasına dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Bu yıl uygulayacağımız bir başka önemli strateji de; tüm Bpet ve Eragaz Yönetimi olarak sahada bayilerimizi birebir ziyaret edip, sorunlarını dinlemeyi ve kalıcı çözümlerle birlikte sinerji yaratmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, gelişecek olan Bpet/ Eragaz dağıtım ağımızı ve bunun üzerine stand alone istasyonları desteklemek için LPG depolama ve dağıtım planlarımızı gözden geçireceğiz. İlave satış artışlarımızı karşılayabilmek için depolama ve taşıma potansiyelimizi arttıracağız.

“4 YILDA 450-500 CİVARI LPG İSTASYONUNA ULAŞACAĞIZ”
İstasyonlaşma stratejinizdeki en önemli parametre nedir?
Bpet olarak önümüzdeki 4 yılda akaryakıttaki pazar payımızı yüzde 4-5 seviyelerine getirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için, istasyon sayımızı 700-750 adetlere çıkarmayı hedefliyoruz. Bu sayının minimum yüzde 70’inde LPG olacağını varsayarsak, 450-500 civarında satış noktasına ulaşmış olacağız. Bu da bize çok sağlam, her yerde bulunabilir bir LPG ağı kazandıracaktır. Eragaz açısından buradaki en önemli parametre müşteri gözüyle bulunabilirlik ve yaygın bir bayi ağına sahip olmaktır.

Türkiye’deki toplam LPG satışları içerisinde Bpet’in payı ne kadar?
Türkiye’deki toplam LPG satışlarında Bpet ve Eragaz’ın payı yüzde 1 civarındadır. Hedefimiz öncelikle tercih edilen bir marka olup, gelecek dönemde pazar payımızı iki katına çıkarmak.

“DAĞITIM AĞIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ”

BAYİ TAHSİLAT SİSTEMİBayi Tahsilat Sistemimiz Devreye Girmiştir. https://www.eragaztahsilat.com ödemelerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz.
E-BÜLTEN Tüm yenilik ve gelişmelerimizden haberdar ol.